Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  
Фотогалерија
10.07.2014
Албум: 10.07.2014
Пуштени во употреба простории за водење разговор со деца кои доаѓаат во судир со законот
09.07.2014
Албум: 09.07.2014
Во печките на “Југохром“ уништени 782 парчиња оружје и околу 235 килограми разни видови дрога
02.07.2014
Албум: 02.07.2014
Промовирана публикацијата “Концепт за човекови права за полицијата“
01.07.2014
Албум: 01.07.2014
Завршна вежба на новите 113 припадници на Единицата за брзо распоредување
27.06.2014
Албум: 27.06.2014
Започнува AIR Screening – селекција во воздух за 34 преостанати кандидати за пилоти
26.06.2014
Албум: 26.06.2014
Започна проектот “Мобилни полициски станици“ наменет за руралните места во Скопско
25.06.2014
Албум: 25.06.2014
Прв состанок меѓу балканските и европските експерти за оружје
24.06.2014
Албум: 24.06.2014
Презентиран Предлог законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство (1)
22.06.2014
Албум: 22.06.2014
Заштитниот шлем го намалува ризикот од смрт за 40 , а ризикот од повреди за - 70 проценти
20.06.2014
Албум: 20.06.2014
Македонија четврти пат по ред рангирана во групата држави ТИЕР 1
09.06.2014
Албум: 09.06.2014
Завршува првиот образовен модул од обуката на кандидатите за идни полициски службеници
05.06.2014
Албум: 05.06.2014
Промовирана нова организациона единица - Единица за ЈРМ и интервенции
04.06.2014
Албум: 04.06.2014
Според аналитичко статистичките податоци - подобрување на безбедносните состојби во главниот град
02.06.2014
Албум: 02.06.2014
Откриени и запленети околу 23 килограми марихурана, кривична пријава за девет лица
29.05.2014
Албум: 29.05.2014
Одбележан јубилејот - 10 години од формирањето на Граничната полиција при МВР
27.05.2014
Албум: 27.05.2014
Висока делегација на австриската полиција во посета на МВР
18.05.2014
Албум: 18.05.2014
Македонските “Тигри“ ќе помагаат на терен во Србија
17.05.2014
Албум: 17.05.2014
Отворен четириесет и шести по ред детски семафор
17.05.2014
Албум: 17.05.2014
Напред розово 2014 –чекори против ракот на дојка
16.05.2014
Албум: 16.05.2014
Средба со новинари
14.04.2014
Албум: 14.04.2014
Потпишан билатерален договор за взаемна соработка со НР Кина
01.04.2014
Албум: 01.04.2014
Недела за безбедност на пешаците во Република Македонија
02.04.2014
Албум: 02.04.2014
Разбиена шверцерска група, запленети 19.480 кутии цигари
10.03.2014
Албум: 10.03.2014
Министерката Јанкулоска на работен состанок во Управните служби при МВР
11.03.2014
Албум: 11.03.2014
Министерката Јанкулоска ги посети кандидатите за пилоти
12.03.2014
Албум: 12.03.2014
Министерката Јанкулоска на работен состанок околу претстојните изборни процеси
13.03.2014
Албум: 13.03.2014
Ден на формирањето на Единицата за специјални задачи
14.03.2014
Албум: 14.03.2014
Потпишан Договор за соработка во областа на борбата против транснационалниот организиран криминал
14.04.2014
Албум: 14.04.2014
Средба ЈАнкулоска - Хуаннинг
15.03.2014
Албум: 15.03.2014
Средба на министерката Јанкулоска со претставници на Комората на РМ за приватно обезбедување
17.03.2014
Албум: 17.03.2014
Отворен ден“ за граѓаните во МВР
21.03.2014
Албум: 21.03.2014
Откриена осум члена група која ископувала и препродавала вредни артефакти
Откриена осум члена група која ископувала и препро
Албум: Откриена осум члена група која ископувала и препро
21.03.2014
14.02.2014
Албум: 14.02.2014
Кандидати за полициски службеници 2014-2015
07.02.2014
Албум: 07.02.2014
Измени во полагањето дел за стекнување возачка дозвола
03.02.2014
Албум: 03.02.2014
Центар за обука на пилоти
25.01.2014
Албум: 25.01.2014
Отворен ден на органска храна
20.01.2014
Албум: 20.01.2014
Одлуката за новиот статус на единицата Алфа и нејзините припадници апсолутно оправдана
10.01.2014
Албум: 10.01.2014
Проект за креирање на мапа на ризици на македонските автопатски рути
01.01.2014
Албум: 01.01.2014
Посета на Полициска Станица Центар
27.12.2013
Албум: 27.12.2013
Пуштен во употреба реконструираниот граничен премин “Блаце“
21.12.2013
Албум: 21.12.2013
Нелегална продажба на пиротехнички средства
19.12.2013
Албум: 19.12.2013
РСБСП донираше скутери за сообраќајната полиција
18.12.2013
Албум: 18.12.2013
Пресечен уште еден меѓународен нарко-канал, запленети речиси 140 килограми марихуана
02.12.2013
Албум: 02.12.2013
Работна средба во јавното обвинителство
25.11.2013
Албум: 25.11.2013
Средба на министерката Јанкулоска со командантот на КФОР Салваторе Фарина
17.11.2013
Албум: 17.11.2013
Запленети обувки
16.11.2013
Албум: 16.11.2013
По повод Светскиот ден за одбележување и сеќавање на жртвите од сообраќајни несреќи
15.11.2013
Албум: 15.11.2013
Constantinus меѓународна награда
08.10.2013
Албум: 08.10.2013
Средба на министерката Јанкулоска со претставниците на ловните здруженија од беровско
04.10.2013
Албум: 04.10.2013
Промовирано второто издание од ДВД-то Сообраќаен буквар 2
02.10.2013
Албум: 02.10.2013
Откриени и запленети околу 86 килограми марихуана наменета за западноевропскиот нарко пазар
28.09.2013
Албум: 28.09.2013
Промовирани новите 100 полициски возила
26.09.2013
Албум: 26.09.2013
Средношколски хепенинг - Стоп на насилството
22.09.2013
Албум: 22.09.2013
Продолжение на акцијата Диригент
01.09.2013
Албум: 01.09.2013
Посета на велосипедската единица на СВР Скопје
31.08.2013
Албум: 31.08.2013
Козјак Маратон
26.07.2013
Албум: 26.07.2013
Промовиран Центарот за управување и контрола на сообраќајот на град Скопје
22.07.2013
Албум: 22.07.2013
Отпочна со работа проектот “Дисперзирани базни станици“ во ПС Бутел, ПС Ѓорче Петров и ПС Драчево
09.07.2013
Албум: 09.07.2013
Спроведена акција за уништување на запленети наркотични дроги и оружје
08.07.2013
Албум: 08.07.2013
Посета на кандидатите за полицајци во центарот за обука Идризово
05.07.2013
Албум: 05.07.2013
Признание од “ВИЗА“ за МВР за успешната борба против компјутерскиот криминал
03.07.2013
Албум: 03.07.2013
Јанкулоска Поголема безбедност во сообраќајот ќе значи помалку жртви и трагедии и помалку штети
24.06.2013
Албум: 24.06.2013
Средба на министрите Јанкулоска и Реџепи на ГП Глобочица
20.06.2013
Албум: 20.06.2013
Извештај на американскиот Стејт Департмент за трговијата со луѓе
29.05.2013
Албум: 29.05.2013
Македонската полиција со ново, технички стандардизирано и модерно стрелиште за лесно оружје
20.05.2013
Албум: 20.05.2013
Министерката Јанкулоска во посета на Скопската противпожарна бригада
13.04.2013
Албум: 13.04.2013
Министерството за внатрешни работи ја реализираше вежбата „Координатор-2013“
11.04.2013
Албум: 11.04.2013
Пречек на Јохан Тарчуловски
06.04.2013
Албум: 06.04.2013
Илинденски кајакарски слалом на патеката на Матка ИКАС 2013
03.04.2013
Албум: 03.04.2013
По 50 години, Ѓорче Петров ќе добие нова полициска станица
22.02.2013
Албум: 22.02.2013
Министерката Јанкулоска на 40-тиот јубилеен Шарпланински куп
08.02.2013
Албум: 08.02.2013
Нова форензичка лабораторија за компјутерски вештачења
27.01.2013
Албум: 27.01.2013
Повеќе знаење-поголема безбедност во сообраќајот ПРОМОЦИЈА НА НОВА АПЛИКАЦИЈА ВО АМСМ
09.01.2013
Албум: 09.01.2013
Во продолжение на акцијата “Диригент“ разбиени уште три нарко-групи
08.01.2013
Албум: 08.01.2013
Заедничка акција на ЦСОСК при МВР и Царинската управа на РМ
01.01.2013
Албум: 01.01.2013
Министерката Јанкулоска во посета на скопските сообраќајци
02.01.2013
Албум: 02.01.2013
Презентирани новите полициски возила “Шкода јети“
08.12.2012
Албум: 08.12.2012
Најдобар извештај за полициското работење изминативе 12 години
07.12.2012
Албум: 07.12.2012
Пресечен нарко канал, запленети 152 килограми висококвалитетен “Сканк“
27.11.2012
Албум: 27.11.2012
На ГП “Ќафасан“ откриени и запленети над половина тон вискоквалитетна марихуана
19.11.2012
Албум: 19.11.2012
Презентирани - Насоките за родова сензитивна полициска пракса во земјите на ЈИЕ
12.11.2012
Албум: 12.11.2012
Промовирана обука наменета за полициските службеници од граничната полиција
12.11.2012
Албум: 12.11.2012
Министерката Јанкулоска со награда за „Најдобар Општественик“
11.12.2012
Албум: 11.12.2012
Предавање на министерката Јанкулоска тематски посветено на проблематиката на тероризмот
08.10.2012
Албум: 08.10.2012
Потпишан Меморандум за соработка меѓу двете институции
09.09.2012
Албум: 09.09.2012
Свечен дочек за Оливера Наковска Бикова
06.09.2012
Албум: 06.09.2012
Промовирано ДВД изданието - “Сообраќаен буквар“ наменето за основците
03.07.2012
Албум: 03.07.2012
Отварено мултифункционално спортско игралиште во Гази Баба
20.06.2012
Албум: 20.06.2012
Македонија и годинава рангирана во групата ТИЕР 1
15.06.2012
Албум: 15.06.2012
143 жтрви на семејно насилство во првите три месеци од годинава
07.05.2012
Албум: 07.05.2012
Во СВР Скопје промовиран проектот - “Безбеден град“
28.05.2012
Албум: 28.05.2012
Потпишан Договор за меѓусебна соработка помеѓу Македонската и хрватската полиција
08.05.2012
Албум: 08.05.2012
Полицијата дарува крв
07.05.2012
Албум: 07.05.2012
Денот на македонската полиција
07.05.2012
Албум: 07.05.2012
Во СВР Скопје промовиран проектот - “Безбеден град“
11.04.2012
Албум: 11.04.2012
Средба на министерката Јанкулоска
10.04.2012
Албум: 10.04.2012
Министерката Јанкулоска во посета на ПС Арачиново
09.04.2012
Албум: 09.04.2012
Aкцијата “Детонатор“
15.03.2012
Албум: 15.03.2012
Отворена министерската конференција за гранична безбедност
06.03.2012
Албум: 06.03.2012
Министерката Јанкулоска на работен состанок
18.02.2012
Албум: 18.02.2012
Презентирани новите регистарски таблички
09.02.2012
Албум: 09.02.2012
Потпишан Меморандум за соработка меѓу МВР, ФИА и АМСМ
01.01.2012
Албум: 01.01.2012
Јанкуловска во новогодишна посета на Гранична полицијa
08.12.2011
Албум: 08.12.2011
Прес конференција во МВР по повод утрешниот "Ден на превенција во РМ"
08.12.2011
Албум: 08.12.2011
Откриена и приведена група на нарко-дилери
03.12.2011
Албум: 03.12.2011
Трибина - заеднички против спортското насилство
26.11.2011
Албум: 26.11.2011
Јавна расправа
20.11.2011
Албум: 20.11.2011
Ден на дрвото
20.11.2011
Албум: 20.11.2011
20-ти Ноември светски ден за сеќавање на жртвите од сообраќајни несреќи
09.11.2011
Албум: 09.11.2011
Седумгодишнина - MARRI регионален центар
09.11.2011
Албум: 09.11.2011
Меѓународен стручен собир РСБПС
19.10.2011
Албум: 19.10.2011
Денови на приватно обезбедување
18.10.2011
Албум: 18.10.2011
18-ти Октомври Европскиот ден за борба против трговија со луѓе
09.10.2011
Албум: 09.10.2011
Во рамките на проектот на "Полио Плус"
27.09.2011
Албум: 27.09.2011
Четвртата по ред Регионална обука на тема "Организиран криминал и перење на пари"
26.09.2011
Албум: 26.09.2011
Акција за евидентирање лица кои ги нема во матичните евиденции
23.09.2011
Албум: 23.09.2011
Пуштен во употреба првиот Транзитен центар за деца на улица
22.09.2011
Албум: 22.09.2011
Пуштена во употреба просторија за разговор, сослушување и третман на жртвите од трговија
14.09.2011
Албум: 14.09.2011
Тркалезна маса за "Предизвиците и перспективите на македонскиот медиумски сектор"
13.07.2011
Албум: 13.07.2011
Од денес стартуваше проектот "Семафор" и во Управните служби при МВР
27.06.2011
Албум: 27.06.2011
Министерката Јанкулоска во работна посета на Центарот за обуки Идризово
28.05.2011
Албум: 28.05.2011
Јанкулоска учесник на Розовата прошетка
10.03.2011
Албум: 10.03.2011
Министерски форум ЕУ-Западен Балкан
31.05.2011
Албум: 31.05.2011
Едукативно предавање во просториите на Гази Баба
25.05.2011
Албум: 25.05.2011
уништување на оружје
22.05.2011
Албум: 22.05.2011
Јанкулоска и Наумовски во посета на граничниот премин Табановце
07.05.2011
Албум: 07.05.2011
Одбележување на 7-ми Мај - денот на полицијата
06.05.2011
Албум: 06.05.2011
Пуштен нов граничен премин Голема Црцорија
11.04.2011
Албум: 11.04.2011
Децата од 8-ми Март во посета на ЕБР
04.03.2011
Албум: 04.03.2011
Заплена на оружје
21.02.2011
Албум: 21.02.2011
Отворен заеднички контакт центар со Бугарија
01.04.2011
Албум: 01.04.2011
Средба Јанкулоска - Реџепи
19.03.2011
Албум: 19.03.2011
Јанкулоска во посета на Геронтолошкиот завод “Мајка Тереза”
16.02.2011
Албум: 16.02.2011
Средба на министерката Јанкулоска со раководството на Единицата за брзо распоредување
29.01.2010
Албум: 29.01.2010
Средба Дачич - Јанкулоска
25.01.2011
Албум: 25.01.2011
Реализиран ИПА проект за борба против трговијата со луѓе
01.01.2011
Албум: 01.01.2011
Јанкулоска во посета на СВР - Скопје
03.12.2010
Албум: 03.12.2010
Јанкулоска во посета на "Полиоплус"
27.11.2010
Албум: 27.11.2010
Трибина - Гордана Јанкулоска
12.11.2010
Албум: 12.11.2010
Учиме за ЕУ во СОУ “Димитар Влахов“
10.11.2010
Албум: 10.11.2010
Проект на МВР и Гази Баба - “Превенција од трговија со деца“
22.09.2010
Албум: 22.09.2010
Легализација и доброволно предавање на огнено оружје и муниција
16.09.2010
Албум: 16.09.2010
Јанкулоска во посета на Европски Универзитет
30.04.2010
Албум: 30.04.2010
Пронајден нов бункер со оружје кај Блаце
27.04.2010
Албум: 27.04.2010
Јанкулоска во посета на СВР - Скопје
26.03.2010
Албум: 26.03.2010
Годишнина од формирањето на Националната Комисија за борба против трговија со луѓе
24.03.2010
Албум: 24.03.2010
Средба на Јанкулоска со Белгискиот Амбасадор Марк Микелсон
12.03.2010
Албум: 12.03.2010
Средба Јанкулоска-Дачиќ
11.03.2010
Албум: 11.03.2010
Посета на Гордана Јанкулоска на Факултетот за безбедност во Скопје
11.12.2009
Албум: 11.12.2009
Јанкулоска на средба со питомците на Воената Академија
10.12.2009
Албум: 10.12.2009
Средба Јанкулоска - Фуере
03.12.2009
Албум: 03.12.2009
ИОМ
27.11.2009
Албум: 27.11.2009
Средба на Јанкулоска и новиот француски амбасадор Жан Клод Шумбергер.
27.11.2009
Албум: 27.11.2009
40 години Хелихоптерска единица на РМ
24.11.2009
Албум: 24.11.2009
Средба Кресал - Јанкулоска
23.11.2009
Албум: 23.11.2009
Средба на министерката Јанкулоска со Холандскиот министер за правда
18.11.2009
Албум: 18.11.2009
Македонско - Норвешка средба
<none>
Албум:
Од активностите на Единицата за специјални задачи
<none>
Албум:
Фото илустрации од Крим техника - превземено од “Авангард“
18.09.2007
Албум: 18.09.2007
Министерката Јанкулоска
при потпишувањето на
договорот за реадмисија во Брисел
08.02.2008
Албум: 08.02.2008
Средба на директорот на
БЈБ Љупчо Тодоровски со
директорот на Истанбулската полиција
13.02.2008
Албум: 13.02.2008
Донација за МВР од Европската
агенција за реконструкција
20.02.2008
Албум: 20.02.2008
Еврокомесарот Фратини во посета на Владата на РМ
21.02.2008
Албум: 21.02.2008
Средба на министерката Јанкулоска со еврокомесарот Франко Фратини во МВР
25.02.2008
Албум: 25.02.2008
Изложба на цртежи на деца од
градинката Пролет на
тема-Полицаецот е нашиот најдобар пријател
06.03.2008
Албум: 06.03.2008
Еврокомесарот Оли Рен во Министерството за внатрешни работи
13.03.2008
Албум: 13.03.2008
Средба Јанкулоска - Петков
11.04.2008
Албум: 11.04.2008
Посета на работна група од Советот на Европа
04.05.2008
Албум: 04.05.2008
Одбележување на 7 Мај 2008 година денот на македонската полиција
07.05.2007
Албум: 07.05.2007
Од прославата на 7 мај
Денот на македонската полиција
09.05.2008
Албум: 09.05.2008
Проект на ОБСЕ “Квалитетна полициска служба во Ромските области”
15.05.2008
Албум: 15.05.2008
Посета на евро пратеници
08.07.2008
Албум: 08.07.2008
Уништување на запленети дроги
09.07.2008
Албум: 09.07.2008
Уништување на запленето оружје
17.09.2009
Албум: 17.09.2009
Посета на дневниот центар за деца питачи
18.09.2008
Албум: 18.09.2008
Промовирање на системот за електронска наплата на административна такса
06.10.2008
Албум: 06.10.2008
Министерката Јанкулоска во посета на бугарското министерство за внатрешни работи
10.10.2008
Албум: 10.10.2008
Состанок за следење на имплементацијата на „Проектот за поддршка на развојот на полицијата“
08.10.2008
Албум: 08.10.2008
Проект за промоција на спортот МВР-ОБСЕ
22.10.2008
Албум: 22.10.2008
Запленети цигари во акцијата “Пепел“
24.10.2008
Албум: 24.10.2008
Стоп за насилството во спортот
03.11.2008
Албум: 03.11.2008
Свечено промовиран Центарот за обука
20.11.2008
Албум: 20.11.2008
Посета на ПС Кисела Вода од децата од градинката 8-ми март
01.01.2009
Албум: 01.01.2009
Министерката Јанкулоска во посета на ПС за ОДГ Чашка
12.01.2009
Албум: 12.01.2009
Делегација на ЕУЛЕКС во посета на МВР
20.01.2009
Албум: 20.01.2009
Проект “И пензионерите внимаваат на децата во сообраќајот“.
06.02.2009
Албум: 06.02.2009
Заеднички проект на МВР и ОБСЕ: “Месец на трансарентноста“,
20.02.2009
Албум: 20.02.2009
Обука на 100 полициски инспектори за справување со евентуалните нарушувања на јавниот ред и мир за време на изборите
26.02.2009
Албум: 26.02.2009
Средба на Јанкулоска со шефот на мисијата на ОДИХР Ајкер
26.02.2009
Албум: 26.02.2009
Соработката со КФОР е исклучително добра - Јанкулоска со новоименуваниот командант на КФОР Џузепе Гај
27.02.2009
Албум: 27.02.2009
Завршување на проектот во рамките на реформите во полицијата подржан од британската влада
19.03.2009
Албум: 19.03.2009
Бугарскиот министер за внатрешни работи во посета на македонското МВР
26.03.2009
Албум: 26.03.2009
Свечено отварање на Информацискиот систем за гранично управување
15.04.2009
Албум: 15.04.2009
Пуштени во употреба реконструираните објекти на Единицата за обука и дресури на службени кучиња
25.04.2009
Албум: 25.04.2009
Запленет хероин кој на црниот пазар вреди околу 3 милиони евра
07.05.2009
Албум: 07.05.2009
Одбележување на 7 Мај денот на полицијата
07.10.2009
Албум: 07.10.2009
Посета на министерката Јанкулоска во посета на градинката “Детска радост“
13.05.2009
Албум: 13.05.2009
Раководството на Фронтекс во работна посета на МВР

Секој упад и злоупотреба на веб страницата на МВР е казнив по член 251 од КЗ на Република Македонија
Министерство за внатрешни работи на Република Македонија, ул.Димче Мирчев бр.9, 1000 Скопје, Македонија.
тел: +389 (0)2 3 117 222 факс: (02)3112468 е-пошта: kontakt@moi.gov.mk | Најава