Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  
16.03.2010 Вечер
На Персида и е продолжен притворот
Објавена на 16.03.2010 13:39:00
16.03.2010 Време
Хелсиншки помага за одбрана на Карамарков
Објавена на 16.03.2010 13:30:00
09.03.2010 Утрински весник
Највисоката казна што ја изрече судот е две години, а најголемиот дел од обвинетите добија казни по седум месеци
Објавена на 11.03.2010 14:58:00
19.02.2010 Dnevnik.hr
U rokovniku uhicene Madam Pepi koja je snabdijevala kokainom skopsko trziste pronagena su i imena Arkanove udovice i Emine Jahovic;.
Објавена на 19.02.2010 13:00:00
18.02.2010 Blic Online
U ilegalnom butiku u stanu Skopljanke Perside Momirovske (39), zvane Madam Pepi
Објавена на 18.02.2010 13:35:00
15.02.2010 Вечер
Кај Персида кокаин и брендирана гардероба
Објавена на 15.02.2010 16:19:00
Дневник 15.02.2010
Институтот за судска медицина потврди дека остатоците од детското тело пронајдени кај селото Пештани
Објавена на 15.02.2010 16:11:00
03.02.2010 A1
Направивме бројни испитувања, разговори и интервјуа со месното население
Објавена на 03.02.2010 15:33:00
05.01.2010 Нова Македонија
Екипа на мобилната единица „Алфа“
Објавена на 05.01.2010 13:17:00
05.01.2010 Дневник
Возачите-аматери сепак нема да бидат казнувани за едно испиено пиво или чаша вино
Објавена на 05.01.2010 12:57:00
04.01.2010 Дневник
Македонската полиција во 2009 година запленила пет пати поголемо количество наркотици
Објавена на 04.01.2010 12:51:00
31.12.2009 Дневник
Се очекува германската фирма „Гисеке и Девриент“, која го инсталираше системот
Објавена на 31.12.2009 12:54:00
24.12.2009 Утрински весник
„Земи го пакетот за 80 денари. Што друго ти треба, имам пиратки, ракети, огномет
Објавена на 24.12.2009 14:32:00
07.12.2009 Утрински весник
Старите лични карти ќе важат до 2012 година. Министерството за внатрешни работи (МВР) даде позитивно мислење
Објавена на 07.12.2009 11:51:00
03.12.2009 Дневник
Во Македонија живеат 288 Роми кои никогаш не биле заведени во Матичната книга на родени,
Објавена на 03.12.2009 14:45:00
25.11.2009 Радио-телевизија Србија
Македонска полиција у операцији "Босфор" запленила 44 килограма хероина
Објавена на 26.11.2009 15:07:00
24.11.2009 Нема да ја менуваме миграциската политика
Условите и начините за влез со намена за работа, студирање или подолг престој
Објавена на 24.11.2009 15:45:00
23.11.2009
Со предложените измени и дополнувања на Законот за безбедноста на сообраќајот
Објавена на 23.11.2009 15:53:00
17.11.2009
Поголеми количества запленета дрога, повеќе наркодилери зад решетки
Објавена на 17.11.2009 15:16:00
17.11.2009
Полицајците од Единицата за борба против недозволената трговија со дрога и оружје
Објавена на 17.11.2009 12:25:00
16.11.2009 Расте бројот на сообраќајните незгоди во земјава, покажува статистиката на МВР
Расте бројот на сообраќајните несреќи во кои има загинати или повредени лица
Објавена на 17.11.2009 12:14:00
10.11.2009
Скопје, 9 ноември (МИА) - Дваесет и осумгодишниот Виктор Карамарков
Објавена на 10.11.2009 12:16:00
05.11.2009
Jасно е дека публицитетот на јавното приведување во земја како Македонија
Објавена на 06.11.2009 10:36:00
04.11.2009
Скопје, 3 ноември (МИА) - Справување со зависностите од дрога, алкохолизам
Објавена на 04.11.2009 12:39:00
03.11.2009 Се признавам! Ништо не признавам! И обратно!
Основал фирми, ама не ги основал. Бил директор, ама не бил директор. Потпишувал, ама не
Објавена на 03.11.2009 12:34:00
03.11.2009
Најголемиот дел притворени трговци и поседувачи на нелегално оружје биле на возраст меѓу
Објавена на 03.11.2009 12:25:00
30.10.2009
Со остар предмет во глава - жртви средовечни жени. Кој убива изнемоштени старици кои живеат сами.
Објавена на 30.10.2009 12:50:00
28.10.2009
Половина од жртвите на семејно насилство сметаат дека нивниот партнер
Објавена на 28.10.2009 12:57:00
22.10.2009 Отворена новата сала за сослушување на децата жртви на семејно насилство
Министерката Јанкуловска во посета на СВР Велес, каде е пуштена во употреба сала за сослушување на деца- жртви
Објавена на 22.10.2009 12:22:00
10.10.2009
На крајот на овој месец, ќе се одлучува дали 2,5-годишната Сузана ќе остане кај мајка и' или, пак, старателството ќе го добие таткото кој сега ја чува
Објавена на 10.10.2009 15:01:00
09.10.2009
Казната за возачите што не пуштаат пешаци на премин не е новина во Законот за безбедност во сообраќајот
Објавена на 09.10.2009 12:15:00
02.10.2009
Наместо протестен марш низ Скопје, вчера се одржаа два мини-протеста за повлекување на Македонската енциклопедија
Објавена на 02.10.2009 11:54:00
22.09.2009
Полицајците од станицата „Центар“, засилени со министерката Гордана Јанкулоска, вчера одиграа ревијален фудбалски меч против претставниците на навивачката група „Комити“
Објавена на 22.09.2009 15:56:00
27.08.2009
Судот во Охрид ќе бара вештачење на глисерите, а се чекаат и резултатите од обдукцијата на загинатата
Објавена на 27.08.2009 12:22:00
Крадците не одат на годишен одмор Дневник
Објавена на 17.08.2009 11:27:00
05.08.2009
Причини се пребрзо возење, непочитување предност, преминување, алкохолот...
Објавена на 05.08.2009 10:50:00
25.06.2009
Скопје, 24 јуни (МИА) -  Во организација на Набљудувачката мисија на ОБСЕ во Скопје
Објавена на 25.06.2009 11:45:00
15.06.2009
Апелациониот суд од Скопје ги укина првостепените пресуди на Основниот суд
Објавена на 16.06.2009 15:39:00
03.06.2009
Тетово,-Како последица од употреба на оружје или огномети на свадби и прослави минатите години во Тетовско се случија неколку несакани настани со повредени лица
Објавена на 03.06.2009 11:05:00
02.06.2009
Со набавката на новите четири хеликоптери, произведени декември минатата година, македонската полиција добива најсофистицирана опрема
Објавена на 02.06.2009 15:33:00
01.06.2009
Белград, 29 мај (МИА) - Во Белград секојднево во просек се крадат по седум автомопбили, објави српското радио Б92
Објавена на 01.06.2009 11:06:00
22.05.2009
Македонија безбедно ги издава биометриските пасоши, на границите работат професионалци, а земјата успешно се справува со криминалот и со корупцијата.
Објавена на 22.05.2009 12:26:00
21.05.2009
Куманово, 21 мај (МИА) - „Транспарентна и одговорна полиција" беше темата на денешната тркалезна маса во Куманово
Објавена на 21.05.2009 15:29:00
Министрите Коњановски и Јанкулоска меѓу македонските мировници во Авганистан
Објавена на 21.04.2009 10:45:00
Владата на САД донираше средства за обнова на Центарот за обука на кучиња во касарната „Ѓорче Петров“
Објавена на 16.04.2009 13:26:00
ПОЛИЦИСКАТА ТОРТУРА БЕЛЕЖИ НАМАЛУВАЊЕ
Објавена на 16.04.2009 13:21:00
„Фејсбук“ го забрани профилот на МВР
Објавена на 08.04.2009 12:44:00
Полицијата на „Фејсбук“
Објавена на 05.04.2009 12:17:00
Марихуаната стана земјоделска гранка
Објавена на 13.03.2009 16:14:00
Осум пелагониски фармери вчера цел час беа на информативен разговор во битолската полиција
Објавена на 06.03.2009 14:28:00
ОСУМ ГОДИНИ ПО ВОЕНИОТ КОНФЛИКТ ВО МАКЕДОНИЈА Животот си го одзеле 30 војници - поради психички рани
Објавена на 23.02.2009 14:37:00
Семејството Јаневи ја бара вистината за смртта на синот
Објавена на 10.02.2009 14:44:00
Малолетници скитаат ноќе и завршуваат во полиција
Објавена на 02.02.2009 16:23:00
И политичарите цел на странски фалсификатори на картички
Објавена на 29.01.2009 14:37:00
Киднапирањето се случило сред бел ден во центарот на градот, по што два дена го малтретирале грабнатиот
Објавена на 26.01.2009 16:18:00
Во Битола претставен проектот за поддршка на развојот на полицијата
Објавена на 22.01.2009 15:51:00
Продолжува да се отплеткува клопчето околу акцијата „Велес“ за откривање на групата која учествувала во продажбата на хероин во Виена.
Објавена на 21.01.2009 15:40:00
Гастарбајтерот Ѓоре Петровски се бараше преку Интерпол откако македонското МВР го осомничи дека пред три години најмил убијци да го ликвидираат соселанецот Лазо Милошевски
Објавена на 15.01.2009 15:29:00
Полицајци не плаќале патарина, открива Министерството за внатрешни работи по направена контрола на четири наплатни рампи во државата.
Објавена на 12.01.2009 15:34:00
Станимир Станковиќ оставил проштално писмо пред да се обеси откако ја уби сопругата
Објавена на 05.01.2009 15:32:00

Секој упад и злоупотреба на веб страницата на МВР е казнив по член 251 од КЗ на Република Македонија
Министерство за внатрешни работи на Република Македонија, ул.Димче Мирчев бр.9, 1000 Скопје, Македонија.
тел: +389 (0)2 3 117 222 факс: (02)3112468 е-пошта: kontakt@moi.gov.mk | Најава